BIP Urzędu Miasta i Gminy Ruciane-Nida

Biuletyn Informacji Publicznej

Oświadczenie Nr II/2013 Rady Miejskiej Ruciane-Nida z dnia 27 marca 2013 r.

w sprawie zapowiedzianego wyłączenia z eksploatacji linii kolejowej nr 219 Olsztyn-Ełk na odcinku Szczytno-Ełk.
Na podstawie § 22 ust. 2 pkt 3 Statutu Miasta i Gminy Ruciane-Nida, Rada Miejska Ruciane-Nida oświadcza, co następuje:

§ 1
  1. W związku z zapowiedzianym przez PKP Polskie Koleje Liniowe S.A. wyłączeniem z eksploatacji linii kolejowej nr 219 Olsztyn Główny-Ełk, na odcinku Szczytno-Ełk od dnia wejścia w życie nowego rozkładu jazdy pociągów tj. w miesiącu grudniu 2013 roku Rada Miejska Ruciane-Nida stanowczo i zdecydowanie sprzeciwia się takim zamiarom oraz opowiada się za utrzymaniem połączeń kolejowych na tym odcinku linii kolejowej Olsztyn Główny-Ełk, jako jedynej linii łączącej południowo-wschodnią część województwa z jego stolicą Olsztynem, planowanym lotniskiem w Szymanach oraz aglomeracjami w Polsce.
  2. Szczegółową argumentację przeciwko wyłączeniu z eksploatacji odcinka linii kolejowej, o którym mowa w ust. 1 zawiera załącznik do oświadczenia.
  3. Jednocześnie apelujemy do Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego o ujęcie rewitalizacji linii kolejowej nr 219 Olsztyn-Ełk na odcinku Szczytno-Ełk w Regionalnym Programie Operacyjnym Warmia i Mazury na lata 2014-2020, co pozwoli na uatrakcyjnienie oferty przewozowej na trasie Olsztyn-Ełk, tj. zwiększenie liczby połączeń i skrócenie czasu przejazdu pociągów.
§ 2
Zobowiązuje się Przewodniczącego Rady Miejskiej do przekazania oświadczenia: Zarządowi PKP Polskie Koleje Liniowe S. A. z siedzibą w Warszawie, Ministrowi Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej oraz Marszałkowi Województwa Warmińsko-Mazurskiego.


Przewodniczący Rady Miejskiej

Waldemar Kukiełko

Pliki do pobrania:
Data powstania: czwartek, 25 kwi 2013 12:37
Data opublikowania: czwartek, 25 kwi 2013 12:48
Opublikował(a): Jacek Izdebski
Zaakceptował(a): Jacek Izdebski
Artykuł był czytany: 2510 razy