BIP Urzędu Miasta i Gminy Ruciane-Nida

Biuletyn Informacji Publicznej

Informacja dla mieszkańców sołectw Ukta i Wejsuny

Zapraszamy Wszystkich mieszkańców sołectw Ukta i Wejsuny na zebrania wiejskie, których przedmiotem będzie m.in. udział tych sołectw w Programie Odnowy Wsi Województwa Warmińsko-Mazurskiego WIEŚ WARMII, MAZUR I POWIŚLA, MIEJSCEM, W KTÓRYM WARTO ŻYĆ…:

• Ukta – 07 lipca 2014r. (poniedziałek), godz. 18.00 (Szkoła Podstawowa).

• Wejsuny – 10 lipca 2014r. (czwartek), godz. 18.00 (Świetlica wiejska)

Sołectwa Ukta i Wejsuny zostały zakwalifikowane do Programu Odnowy Wsi Województwa Warmińsko-Mazurskiego „Wieś Warmii, Mazur i Powiśla miejscem, w którym warto żyć…” w 2014 roku. Program ten jest instrumentem Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Program prowadzony jest w ramach środków budżetowych samorządu województwa i Unii Europejskiej.

Celem Programu jest wzrost aktywności i integracji społeczności wiejskiej i zaangażowanie mieszkańców w działania na rzecz swojego sołectwa, a także poprawa warunków życia mieszkańców wsi. Cel ten zostanie osiągnięty poprzez czynne włączenie mieszkańców w proces odnowy wsi.

W ramach tego Programu w sołectwach powstaną nowe plany odnowy miejscowości. Ponadto sołectwa będą mogły ubiegać się o dodatkowe środki finansowe na działania służące rozwojowi miejscowości.

W najbliższym czasie zostaną sformowane grypy odnowy wsi (zatwierdzone uchwałami zebrań wiejskich). Ich funkcjonowanie ma na celu przewodzenie procesom odnowy wsi oraz zapewnienie jak najszerszego udziału członków społeczności lokalnej w prowadzonych działaniach.Serdecznie zapraszamy!
Data powstania: środa, 2 lip 2014 12:06
Data opublikowania: środa, 2 lip 2014 12:17
Data przejścia do archiwum: poniedziałek, 14 lip 2014 08:39
Opublikował(a): Karol Syta
Zaakceptował(a): Grzegorz Albin
Artykuł był czytany: 2589 razy