BIP Urzędu Miasta i Gminy Ruciane-Nida

Biuletyn Informacji Publicznej

XXI/42/2008

z dnia: 29 kwietnia 2008 r.
w sprawie: Stanowisko Rady Miejskiej Ruciane-Nida w sprawie grupy radnych, których działania szkodzą wizerunkowi Miasta i Gminy Ruciane-Nida.
§ 1

Powstanie i rozwój samorządu lokalnego to jedno z największych osiągnięć ostatnich kilkunastu lat. Droga od biernego społeczeństwa do społeczeństwa odpowiedzialnego wyboru to istotny krok w kierunku demokracji. Niestety, demokracja może być również wykorzystana w inny sposób, często niezgodny z założeniami jej twórców.
Jesienią 2006 roku nasi mieszkańcy dokonali wyboru nie tylko radnych Rady Miejskiej czy Burmistrza, ale również wskazali pewien kierunek, w którym ma podążać nasza Gmina. Jak pokazują wydarzenia ostatnich tygodni, wciąż pokutuje jednak brak szacunku dla werdyktu, który zapadł 12 listopada 2006 roku. Naszym zdaniem należy prowadzić merytoryczny dialog, nie zaś oczerniać wszystkich wokół tylko dlatego, że mają inne zdanie w istotnej w danym momencie kwestii. Szanujemy radnych mających swoją wizję rozwoju Gminy, lecz działania przez nich podejmowane uważamy za wysoce niestosowne i nieetyczne. Donosy, oczernianie pracowników Urzędu Miasta i Gminy, pozostałych radnych Rady Miejskiej czy Burmistrza na łamach czasopism czy też „wynajęcie” firmy detektywistycznej to jeden z elementów tzw. walki politycznej. Pragniemy wskazać, iż wyrządzają one olbrzymie szkody w wizerunku Gminy Ruciane-Nida oraz powodują nadszarpnięcie zaufania do władzy niezależnie od tego, przez kogo jest sprawowana. Odbudowanie zaufania mieszkańców oraz poprawa wizerunku jest procesem wieloetapowym i przede wszystkim wieloletnim. Niszczenie dorobku naszych poprzedników uważamy za naganne i całkowicie się z nim nie zgadzamy.

§ 2

Zobowiązuje się Burmistrza Miasta i Gminy Ruciane-Nida do opublikowania treści uchwały w „Gazecie Piskiej”, „Faktach Piskich” oraz „Gminnym ABC”.

Przewodniczący Rady Miejskiej
mgr Dietmar Georg Lange

Data dodania:
Data upublicznienia: środa, 21 maj 2008 08:07
Opublikował(a): Jacek Izdebski
Zaakceptował(a): Jacek Izdebski
Artykuł był czytany: 1828 razy